Alarmi për bombë në Paris, ka ankth për PSG-Juve

Pak më shumë se një ditë ka mbetur nga PSG-Juventus. Skuadra nga Torino ka hipur në një avion dhe ka shkuar në kryeqytetin francez për të luajtur ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Champions League. Bianconerët nuk kishin ende kohë të uleshin në aeroportin lokal dhe në një nga stacionet qendrore të Parisit Montparnasse ra një alarm, duke raportuar një bombë, shkruan albeu.com.

Gazetari italian Tancredi Palmeri, i cili dëgjoi sinjalin teksa ishte në transmetimin e kanalit televiziv PLAY, tregoi për atë që ndodhi pothuajse nga vendi i ngjarjes.

Policia ka mbërritur tashmë në vendngjarje dhe shërbimet speciale franceze po punojnë në stacion.

Shpresojmë që gjithçka do të funksionojë dhe ndeshja do të zhvillohet saktësisht sipas planit. /albeu.com/

Shtuar 5.09.2022 19:29