Paraqitje spektakolare me gol dhe asist, Mirlind Daku në formacionin e javës

Mirlind Daku shkëlqeu në ndeshjen e fundjavës, ku ekipi i tij Rubin Kazan luajti përballë Akhmat Grozny në kampionatin rus.

Bomberi i Kombëtares shqiptare asistoi 1 gol dhe shënoi 1 tjetër, në ndeshjen që përfundoi 2-1.

Kështu Daku tregon që është kthyer në një nga pikat kycce për ekipin rus.

Gjithashtu, kjo paraqitje e shqiptarit është shpërblyer.

Sulmuesi me origjinë nga Gjilani është bërë pjesë e formacionit më të mirë të javës, në rreshtimin 4-3-3.

Kujtojmë që 26-vjeccari deri më tani ka shënuar 5 gola, teksa edhe ka asistuar në 2 të tjerë.


Shtuar 2.04.2024 16:56