Paqueta i del në krah Neymarit: Ai është lojtari më i mirë brazilian

Dje dolën disa deklarata nga një gazetar i njohur se Neymar shkon me vonesë në stërvitje dhe i dehur.

Kjo ishte një deklaratë shokuese dhe me shumë bindje, por shoku i tij i kombëtares, Lucas Paqueta i ka dal në mbrojtje.

“Neymar është një djalë i mirë dhe një profesionist i madh, i talentuar me një talent të jashtëzakonshëm. Ai është padyshim lojtari më i mirë i kombëtares braziliane.

Është privilegj ta kemi mes nesh. Kur unë kam Neymarin në krah, ndihem më i fortë dhe është e njëjta gjë për shokët e mi.

Është normale që të ketë kritika pas eliminimit të PSG-së nga Champions League, por ai po rikuperohet nga një dëmtim i rëndë që kishte pësuar dhe po përmirësohet”, është shprehur ish-lojtari i Milanit./ h.ll/albeu.com

Shtuar 23.03.2022 11:15