Pamje virale brenda stadiumit në Ukrainë, lojtari i Atalantës poston foton e dhimbshme (FOTO LAJM)

U bë një peridhuë shumë e gjatë që Ukraina është duke vuajtur sulmet ruse.

Mesfushori i talentuar i Atalantës dhe i kombëtares ukrainase, Ruslan Malinovskyi, ka postuar një foto vërtet të dhimbshme nga stadiumi në Ukrainë, Mykolaiv Stadium.

Duket qartë një vrimë e madhe e hapur brenda fushës nga një raketë e ushtrisë ruse, ku mendohet të jetë rreth 5 metra e thellë. Lufta ende nuk ka mbaruar dhe shteti i Ukrainës po vuan bombardimet e Rusisë./ h.ll/albeu.com