Ousmane Dembele do të largohet nga PSG

nformacionet e fundit që dalin nga Franca sugjerojnë se e ardhmja e Ousmane Dembele në Paris Saint-Germain është në pikëpyetje.

Mesfushori i talentuar sulmues duket se nuk përshtatet me planet e Luis Enrique për sezonin e ardhshëm.

Pavarësisht ardhjes së tij me pritshmëri të mëdha, Dembele nuk ka arritur të lërë impaktin e dëshiruar në kryeqytetin francez.

Siç raportohet nga RMC Sport, klubi do të ishte i gatshëm të dëgjonte ofertat për lojtarin, duke sugjeruar kështu që largimi i tij mund të ishte një mundësi konkrete.

Për trajnerin spanjoll, ka opsione të tjera më tërheqëse për të përforcuar sulmin e skuadrës, gjë që e lë në dyshim vazhdimësinë e Dembeles në PSG.

Kjo situatë paraqet një kthesë të papritur në karrierën e lojtarit, i cili mbërriti te PSG me shpresa dhe pritshmëri të mëdha.

Megjithatë, performanca e tij nuk i ka përmbushur pritshmëritë, gjë që ka bërë që trajneri të shqyrtojë alternativa të tjera për të forcuar frontin sulmues të skuadrës.

Pasiguria për të ardhmen e Dembeles me ​​siguri do të gjenerojë spekulime dhe thashetheme në tregun e transferimeve.

Klubet e interesuara për shërbimet e tij mund të jenë të vëmendshme ndaj kësaj situate, duke ditur se PSG do të ishte e gatshme të negocionte transferimin e tij.

Një nga klubet që e kanë në sy është Chelsea, ndonëse për momentin nuk kanë bërë asnjë lëvizje për ta nënshkruar duke qenë se fillimisht duhet të pastrojnë skuadrën e tyre. /Telegrafi/


Shtuar 22.05.2024 20:33