Osimhen vendos maskën dhe bëhet gati për Juven, Nigeria e lejon

Victor Osimhen ka nisur garën me kohën.

Në këto ditë maska ​​mbrojtëse do të jetë gati për faturat e fytyrës të korrigjuara ndaj Interit dhe javën e ardhshme sulmuesi i Napolit do të mund ta testojë.

Jo në kohën e duhur për ndeshjen kundër Spezias, e cila mbyll turin e parë të Serisë A, por ndoshta për rinisjen e kampionatit në fillim të vitit 2022, kur blutë e Spallettit takohen me Juven më 6 janar në Allianz Stadium, marrë nga SportMediaset.

Nigeria e lejon, duke qenë se Osimhen duhet të jetë në mesin e skuadrave për Kupën e Kombeve të Afrikës, me daljen në pension të planifikuar menjëherë pas Krishtlindjeve.

Megjithatë, trajneri Austin Eguavoen është hapur për një mungesë të mundshme të ish-lojtarit të Lille.

“Në radhë të parë shpresojmë që ai të shërohet, të shërohet plotësisht nga lëndimi i tij dhe që klubi t’i lejojë atij t’i bashkohet ekipit. Megjithatë, nëse kjo nuk ndodh, jam i sigurt se Osimhen do të brohoriste për suksesin e ekipit. /albeu.com/


Shtuar 18.12.2021 13:11