Osimhen, alternativa e Real Madridit nëse Mbappe dështon

Real Madrid po heton tregun në kërkim të lojtarëve të tjerë që mund të përmirësojnë skuadrën, veçanërisht duke edhe për ndonjë surprizë të mundshme të Kylian Mbapé.

Një nga lojtarët që ka tërhequr vëmendjen e drejtuesve sportiv dhe që do të përshtatej në planet e ardhshme të “galaktikëve” do të ishte Victor Osimhen.

Lojtari i Napolit po shkëlqen këtë sezon në skuadrën qiellore, pas një sezoni të parë të parregullt të adaptimit në Serinë A.

Ai shënon 5 gola dhe 1 asistim në kompeticionin italian, krahas 4 golave ​​të tjerë në Europa League. Padyshim një nga shënuesit më vendimtar në kontinent për momentin.

Napoli ka vënë shumë bast për nënshkrimin e nigerianit dhe ky bast do të shpërblehej, dhe kjo është se pasi i pagoi 70 milionë euro Lille në verën e 2020-ës, tani po mendon të rikuperojë atë shumë dhe të marrë një fitim minimal prej 30 milion eurosh.

Real Madridi e ka në mendje dhe nëse Mbappe nuk arrin ai do të shkojë me gjithçka për sulmuesin afrikan, edhe pse ai nuk do të jetë i vetëm në luftë, dhe siç u raportua dje, edhe Bayern e dëshiron atë si një referencë të re sulmuese. /albeu.com


Shtuar 25.10.2021 10:39