Optimizën te Interi para ndeshjes me Realin, Lautaro synon të jetë gati

Interi ka një arsye për të qenë i lumtur para ndeshjes në Champions ndaj Realit. Dhe, sipas Il Corriere dello Sport, Lautaro Martínez po përmirësohet çdo ditë e më shumë dhe megjithëse është ende në pritje të testeve këtë të hënë, gjithçka tregon se ai mund të jetë i disponueshëm për ndeshjen e nesërme në Champions League kundër Real Madrid .

Kështu, duket se argjentinasi do të kishte lënë pas acarimet që e penguan të ishte në ndeshjen e Olimpico kundër Romës dhe duket se mund të startojë me Edin Dzekon në Santiago Bernabéu nëse Inzaghi e gjykon të arsyeshme.

Kujtojmë që të dyja ekipet janë të kualifikuara tanimë, por vendi i pari mbetet ende  i papërcaktuar. /albeu.com


Shtuar 6.12.2021 11:19