Onana kalon me sukses testet mjekësore tek Interi

Andre Onana ka kompletuar me sukses testet mjekësore te Interi.

Portieri kamerunas do t’i bashkohet skuadrës italiane si agjent i lirë.

Sipas asaj që raporton SkySports, gardiani tashmë ka kompletuar testet mjekësore dhe prezantimi do të bëhet pak çaste më vonë.

Onana nuk do t’i bashkohet kampionit të Serie A në këtë afat, pasi ende është nën kontratë me Ajaxin.

Por, me të përfunduar ky edicion, kamerunasi do të veshë fanellën e Interit, duke luajtur nga edicionin 2022/23.

Onana pritet të jetë zgjedhja e parë e Interit, pasi Samir Handanovic është në perëndim të karrierës.


Shtuar 4.01.2022 13:29