Numrat “7” të suksesshëm dhe dështimet te Man United, nga Giorge Best tek Angel Di Maria (FOTO LAJM)

Cristiano Ronaldo u kthye në “Old Trafford” këtë të shtunë dhe më të drejtë ai do të mbajë fanellën ikonike me numrin “7” të cilës i dha madhësti në eksperiencën e tij të parë të United.

Ajo fillimisht u bë  e famshme nga George Best, Brayan Robsn, Eric Cantona dhe David Beckham, të cilët prodhuan një futboll emocionues me këtë numër në shpinë.

Për shumë të tjerë që nga momenti i largimit të Ronaldos në 2009, kjo fanellë ka qenë një barrë e rëndë.

Më poshtë i gjithë reporteri i lojtarëve të Manchester United që kanë veshur fanellën magjike. /albeu.com/

Te sukseshmit:

GEORGE BEST (1963-74)

BRYAN ROBSON (1981-94)

STEVE COPPELL (1975-1983)

ERIC CANTONA (1992-1997)

DAVID BECKHAM (1992-2003)

CRISTIANO RONALDO (2003-2009)

Dështimet:

 MICHAEL OWEN (2009-2012)

ANGEL DI MARIA (2014-2015)

MEMPHIS DEPAY (2015-2017)

ALEXIS SANCHEZ (2018-2020)


Shtuar 4.09.2021 23:36