Nuk mjafton Messi, Argjentina barazon me Kilin (VIDEO)

Argjentina ka barazuar në shtëpi kundër Kombëtares se Kilit në një ndeshje tepër interesante. Lionel Messi ka qenë lojtari më i rrezikshëm për Argjentinën ku shënoi një gol, goditi shtyllën dhe disa herë portën por ishte portieri i Kilit që ishte në formë sonte ku bëri disa pritje interesante. Për Kilin golin e barazimit e shënoi ylli i kësaj skuadre, Alexis Sanchez

Argjentina ka barazuar në ndeshjen e rrethit të pestë për kualifikime në Botërorin e Katarit kundër Kilit.

Ishte një ndeshje tepër e mirë ku Argjentina luajtën shumë më mirë në pjesën e parë të ndeshjes. Në minutën e 20-të në zonën e rreptësisë pengohet Di Maria. Fillimisht nuk akordohet penallti por më vonë pas rishikimit në VAR gjyqtari referon penallti për Argjentinën të cilën në gol e shndërron Messi në minutën e 24-të të ndeshjes.

Argjentina ishte më e mirë deri në minutën e 30 por nga kjo minutë do të ishte Kili që do të rrezikonin më shumë, kështu, pas një ndërprerje Medel do të asistonte rastësisht për Alexis Sanchez kurse ky i fundit do të shënonte gol në minutën e 36-të të kësaj ndeshje.

Pjesa e dytë nuk ishte më e mirë se pjesa e parë, me dy skuadrat që e filluan shumë ngadalë këtë takim. Megjithatë, për një nuancë Argjentina ishte më e mirë, sidomos Lionel Messi që disa herë rrezikoi portën e kundërshtari.

Messi rastin më të mirë e pati në minutën e 81-të kur goditi shtyllën pas goditjes së lirë. Tre minuta më vonë ai do të godiste edhe njëherë, prapë nga loja e hapur por që Claudio Bravo përsëri do të intervenonte dhe nuk do të lejonte që ai ta shënojë golin e dytë personal në këtë ndeshje.

Pas këtij barazimi, Argjentina mbetet në vendin e dytë më 11 pikë, dy më shumë se Ekuadori që të shtunën në mëngjes sipas orës sonë luan kundër liderit të kualifikimeve për Botëror në Amerikën Latine, Brazilit.


Shtuar 4.06.2021 08:19