Nuk kanë fund telashet për Messin! A do luajë nesër kundër Metz?

Messi pëson një dëmtim në gjurin e majtë gjatë ndeshjes ndaj Lyon dhe nesër nuk do të luajë ndaj Metz, marrë nga Marca.

PSG bëri raportin mjekësor zyrtar para se të përballej me Metz, një ndeshje që ylli argjentinas do të humbasë për shkak të goditjes së marrë.

“Pas goditjes së marrë në gjurin e majtë, këtë mëngjes ai iu nënshtrua një MRI që konfirmon shenjat e kontuzionit të kockave. Një kontroll i ri do të kryhet në 48 orët e arshshme,” tha klubi francez.

Një lajm që konfirmon informacionin e avancuar nga ‘L’Equipe’ dhe të konfirmuar nga MARCA për ndryshimin e tij. Pochettino zëvendësoi Messin ” pas goditjes në gju” kundër Lyon. Ylli dëshiron të luajë, por sot ai nuk u stërvit me shokët e tij të skuadrës.

Përveç kësaj, PSG njoftoi se Sergio Ramos vazhdon me punën e tij të individualizuar dhe se Verratti ka filluar të vrapojë. /albeu.com.


Shtuar 21.09.2021 14:22

Tags: , ,