Nuk ka fitues, Japoni-Kroaci shkon në shtesa (VIDEO)

Ka përfunduar 1-1 sfida mes Japonisë dhe Kroacisë.

Tani ekipet do t’i drejtohen shtesave dhe nëse rezultati sërish nuk ndryshon ndeshja shkon me penallti.

Ndërkohë, sa i përket ndeshjen Japonia e mbylli në avantazh pjesën e parë me golin e Maeda 43′.

Por në të Dytën japonia barazoi shifrat me Perisic 55′ i cili realizoi një gol mjaft të bukur me kokë. /G.D albeu.com/

55′ 1 – 1 Ivan Perisic

43′ 1 – 0 Daizen Maeda

 


Shtuar 5.12.2022 17:52