Nuk ka bindur te Chelsea, por dy gjigantët europianë kërkojnë Mudrykun

Chelsea investoi 70 milionë euro për nënshkrimin e Mykhailo Mudryk, i cili erdhi nga Shakhtar Donetsk, por përshtatja e tij në Ligën Premier ka qenë e komplikuar.

Deri më sot, anësori ukrainas nuk ka arritur të japë performancën e pritur në klubin nga Stamford Bridge.

Me këtë skenar, klubi po shqyrton opsionet për Mudryk, dhe njëra prej tyre është huazimi në një ekip tjetër për sezonin e ardhshëm, duke i ofruar atij më shumë mundësi loje dhe hapësirë ​​për t’u zhvilluar.

Është parashikuar gjithashtu një shitje përfundimtare, por rikuperimi i investimit fillestar, por ky opsion është më i largët në këtë moment.

Me largimin e mundshëm të Mudryk, disa skuadra kanë treguar interesim për të.

Juventusi dhe Arsenali po dalin si kandidatët kryesorë për të marrë shërbimet e sulmuesit të ri 22-vjeçar ukrainas, me lojtarin që kërkon më shumë minuta loje.

Kështu, Chelsea do të jetë e gatshme të dëgjojë oferta për të në verë dhe me shpresë që lojtarin ta shesin për së paku 50 milionë euro. /Telegrafi/


Shtuar 27.02.2024 20:08