Nuk dorëzohen tifozët e Manchester United, paralajmërojnë protesta të tjera para “Old Trafford”

Përkrahësit e skuadrës angleze Manchester United, janë këmbëngulës në kërkesën e tyre që të largohen pronarët e klubit, përkatësisht familja Glazer.

Sky Sports raporton se tifozët do të protestojnë sonte para ndeshjes me Fulhamin në Old Trafford.

Protestat kanë nisur që disa javë dhe disa herë kanë eskaluar në dhunë, shkruan Indeksonline.

Kujtojmë, që sonte do të jenë prezent në stadium 10,000 tifozë pasi Qeveria e Anglisë ka lejuar prezencën e tyre në dy javët e fundit të këtij sezoni në Premier L

Shtuar 18.05.2021 04:05