Nuk bën dot pa lojtarët shqiptarë! RMV thërret gjashtë të tillë ndaj Francës dhe Serbisë

Maqedonia e Veriut i ka të domosdoshëm lojtarët shqiptarë në e saj.

Shumë shpejt skuadra maqedonase e 21-vjeçarëve do të ndeshet kundër Francës dhe Serbisë.

Këto takime janë të vlefshme për kampionatin europian, ndërsa është mësuar edhe lista e futbollistëve që janë të grumbulluar. Trajneri Dragan Kanatllavrovski ka marrë edhe shumë futbollistë shqiptarë.

Bëhet fjalë për gjashtë të tillë, ndërsa janë mësuar edhe emrat. “Blerton Sheji (Shkupi), Besnik Ferati (Akademia Pandev), Adrian Hajdari (Rapdi Vjena), Agon Elezi (Varazhdin, Kroaci), Ali Adem (Shkupi), Emir Skënderi (Struga Trim & Lum)”./albeu.com


Shtuar 24.08.2021 14:49