“Një spektakël i pahijshëm”, tifozët e Juves nuk durojnë më: Kush do ta mbështesë fanellën?

Pas parullave të diskutueshme që u shfaqën në Stadium në fillim të shtatorit pas mbylljes së sesionit veror të tregut të transferimeve, tifozët e Juventusit (ose të paktën eksponentët e njërit prej grupeve ultra të Juventusit) u kthyen për të shprehur kundërshtimin e tyre për menaxhimi i klubit, duke shfaqur gjithmonë një mesazh të ri proteste në Stadium, raporton SportMediaset.

“Spektakël i pahijshëm”. Nokauti me Napolin në javën që çoi në debutimin në Ligën e Kampionëve dhe ndeshja e kampionatit me Milanin ka ringjallur kështu shpirtrat dhe protestën: tashmë nesër, në Suedi kundër Malmo, skuadra e Allegrit ka mundësinë t’i përgjigjet kritikave në terren.

“Sezoni është një betejë: kush do ta mbështesë fanellën? I dashur menaxhment, pa brohoritje, pasion dhe kurbë të munguar, ky spektakël është i pahijshëm. Ne jemi Juve.” Një flamur i nënshkruar nga FJR dhe i ndarë në Instagram nga Curva Sud Juventus 1897,  ishin posterat e tifozëve “bardh e zi”. /albeu.com/


Shtuar 13.09.2021 17:29