Një nga blerjet e bujshme të PSG-së mund të largohet në janar

Mes shumë afrimeve “big” të PSG-së në merkaton e verës ishte edhe ai Sergio Ramosit, që mbërriti në “Parc des Princes” si lojtar i lirë, pasi nuk ra dakord me drejtuesit e Realit të Madridit për rinovimin e kontratës. Të tjera “blerje” të klubit parizien me zero shpenzime për kartonin ishin gjithashtu Donnarumma, Wijnaldum dhe Leo Messi.

Për ish-kapitenin e “Los Blancos”, megjithatë, fillimi nuk ishte aq i lehtë. Përkundrazi, Sergio Ramosit nuk i janë ndarë problemet fizike, që e kanë lejuar atë të luajë vetëm 444 minuta në vitin 2021.

Për këtë arsye, siç zbulohet nga “El Nacional”, Leonardo është gati ta marrë në konsideratë mundësinë e shitjes së spanjollit që në janar. Ndër kandidatët kryesorë do të ishte Manchester United, i interesuar tashmë për lojtarin gjatë verës.

Drejtuesi i Paris Saint Germain thuhet se ka kërkuar informacion për një shkëmbim të mundshëm me Anthony Martial, një futbollist i pëlqyer prej kohësh nga klubi parizien


Shtuar 6.10.2021 20:48