Nga simpatia për Interin te puna në Napoli, rrëfehet Ancelotti

Trajneri i njohur italian Carlo Ancelotti ka folur për simpatinë e tij për Interin. Në të njëjtën kohë, gjatë karrierës së tij, ai luajti për Milanin si lojtar dhe si trajner.

“Po është e vërtetë! Kam gjithmonë simpati për Interin, sepse është skuadra e fëmijërisë sime. Nga mosha 6 deri në 15 vjeç kam qenë tifoz i Interit dhe më pas pikëpamjet e mia ndryshuan disi. Tani mund të them se jam qind për qind Milanist”, tha Ancelotti në një intervistë për Il Foglio.

Ancelotti kujton punën e tij në Napoli dhe Everton

“Ndonjëherë ndodhin gjëra që shkojnë keq. Megjithatë, përvoja me Napolin ishte pozitive. Doja të kthehesha në Itali dhe e bëra.

Periudha te Everton ishte një aventurë e mirë sepse bëmë gjëra të rëndësishme. Për shembull, ne fituam derbin e Liverpool-it në Anfield për herë të parë në 22 vjet. E megjithatë kur mora një telefonatë nga Madridi, ishte e papritur. Kthimi ishte i papritur”, tha Ancelotti për Il Foglio.

Carlo Ancelotti është aktualisht trajneri i Real Madridit. Los Blancos ndajnë një vend në krye të tabelës së La Ligës me Barcelonën. /G.D albeu.com/


Shtuar 1.01.2023 14:30