Nga Gjermania janë të sigurtë për një ofertë të Barcelonës për Adeyemi

FC Barcelona është duke projektuar skuadrën e sezonit të dhe në Gjermani tashmë janë duke folur në lidhje me një ofertë për lojtarin e  Red Bull Salzburg Karim Adeyemi.

Media Sport1 siguron se Barça ka bërë një ofertë prej 40 milionë eurosh për të marrë shërbimet e sulmuesit verën e ardhshme, pesë milionë më shumë se 35 që do të kishte ofruar Borussia Dortmund , favorit kryesor deri më tani për të marrë shërbimet e sulmues.

Në informacionet e lartpërmendura shtohet se Barça i ofron Adeyemit një kontratë pesëvjeçare dhe një pagë më të madhe se pesë milionët që do të propozonte Dortmundi.

Të njëjtat media shpjeguan pak ditë më parë se përfaqësuesi i Adeyemi ka udhëtuar në Barcelonë disa javë më parë për t’u takuar me drejtuesit sportiv të Barçës për të mësuar se cilat janë synimet e skuadrës katalanake me futbollistin e talentuar. Përveç kësaj, informacioni i lartpërmendur tregonte se Xavi Hernández gjithashtu do të mirëpriste nënshkrimin e Karim Adeyemi , pasi i riu ka aftësinë për të luajtur si anësor dhe gjithashtu si referencë sulmuese. r.t/albeu.com


Shtuar 16.11.2021 12:14