Neymar Jr pranon se donte të kthehej te Barcelona dhe zbulon arsyen pse negociatat dështuan

Neymar Jr po bën bujë këto ditë për premierën e dokumentarit të tij ‘Neymar, kaosi i përsosur’, i cili tashmë mund të shihet me kërkesë në Netflix dhe në një nga momentet e raportit sulmuesi brazilian pranon se në verën e 2019 ai donte të largohej nga Paris Saint-Germain për t’u kthyer te Barça , ku ishte më i lumtur.

“Kur mora vendimin për t’u larguar nga PSG, nuk ishte për shkak të një tifozi apo një klubi. Është sepse pashë se ndihesha më mirë diku tjetër. Nuk kam pasur kurrë asgjë kundër tifozëve të PSG-së, as kundër vetë klubit. Nuk ka qenë kurrë përkundrazi. Jam shumë mirënjohës, jemi në të njëjtën anë, mbrojmë të njëjtën fanellë. Unë jam këtu për të ndihmuar”, theksoi Neymar , duke e bërë të qartë se dëshira e tij ishte të kthehej në Camp Nou.

“Ai donte të largohej nga PSG për t’u kthyer në Barça. Unë nuk doja që ai të largohej nga PSG, por për kë punoj? Ne u përpoqëm të largoheshim nga PSG në mënyrë miqësore, por nuk funksionoi,” pranoi gjithashtu babai i Neymar .

Rikthimi i Neymar te Barça ishte në tavolinë në verën e 2019 dhe madje klubi i Barcelonës paraqiti një ofertë prej 110 milionë plus Todibo , Rakitic dhe transferimin e Dembele , diçka që zbuloi ish-menaxheri Javier Bordas , por në fund nuk pati marrëveshje. r.t/albeu.com

 

Shtuar 26.01.2022 14:23