Newcastle starton me planet e merkatos, këto janë emrat në shënjestrën e klubit anglez

Sheikët e Newcastle kanë filluar të planifikojnë goditjet e para në merkato për të krijuar një “Dream Team”.

Emri i parë i lakuar është ai i teknikut italian Conte, i cili preferohet shumë nga drejtuesit e rinjë për pankinën.

Për mesfushën emrat e dëshiruar janë, Isco,Pogba,Keissie dhe Coutinho.

Në repartin ofensivë janë piketuar Lautaro Martinez, Mauro Icardi, Dusan Vlahoviç, Mbappe dhe Osimhen i Napolit.

Koulibaly është i preferuari për repartin defensiv.

Sheikët janë të gatshëm të shpenzojnë mbi 250 milion euro që në janar. /albeu.com


Shtuar 11.10.2021 10:00