Newcastle interesohet për lojtarin e Tottenham

Newcastle po shqyrton transferimin e Dele Alli.

Mesfushori sulmues i Tottenham tani është në rënie të lirë që kur trajneri Mauricio Pochettino u largua nga klubi. Pak i përdorur nga Mourinho, ai kishte gjetur hapësirë ​​me Espirito Santo vetëm për të përfunduar përsëri në pjesën e pasme.

Me ardhjen e Antonio Conte gjërat nuk u përmirësuan dhe në këtë 2022 ai u përdor vetëm në FA Cup kundër Morecambe.

Newcastle tani është duke avancuar rreth interesimit për mesfushorin anglez./ h.ll/albeu.com

Shtuar 24.01.2022 14:40