Newcastle futet në garë për lojtarin e Juventus-it

Newcastle ka zyrtarizuar goditjen e dytë në merkato.

Pas Trippier edhe Chris Wood është zyrtarizuar tek klubi i sheikëve.

Tashmë klubi anglez po shikon nga klubi italian i Juventus-it për të transferuar sulmuesin suedez, Kulusevski.  Arsenal dhe Tottenham gjithashtu janë të interesuara për shërbimet e djaloshit.

Newcastle ende nuk ka bërë një ofertë zyrtare për të por “zonja e vjetër” është e gatshme të hyjë në negociata për një shifër të konsiderueshme./ h.ll/albeu.com


Shtuar 13.01.2022 10:32