Newcastle dëshiron të prekë mbrojtjen e Guardiolës 

Sipas 90min, ardhja e Eddie Howe në Newcastle United do ta bënte klubin të shkonte pas një ish-lojtari që e kishte tashmë nën komandën e tij në Bournemouth dhe tani është në Manchester City.

Kjo media siguron që Nathan Ake mund të arrijë në dimër. “Magjistarët” janë në përpjekje e sipër për të krijuar një skuadër për të siguruar mbijetesën.

Duket se kjo nuk do të jetë aspak e lehtë pasi siç është raportuar edhe më parë, Newcastle ka kundër të gjitha klubet e Premier League. r.t/albeu.com


Shtuar 14.11.2021 22:30