Nënshkrimi i parë i Newcastle ka një emër, nisin negociatat

Lingard pritet të jetë blerja e parë e Newcaste në merkaton e janarit, raporton Times.

Sulmuesi i Manchester United, të cilit i përfundon kontrata verën e ardhshme nuk do të rinovojë, dhe është gati të largohet këtë dimër.

Drejtuesit sportiv të Newcastle janë në dijeni të situatës së anglezit dhe po përgatiten të bëjnë një lëvizje.

Gazeta angleze zbulon se sulmuesit do t’i bëjnë  pagën më të lartë në historinë e klubit.

Negociatat me agjentin eLingard thuhet se kanë filluar tashmë. /albeu.com/


Shtuar 4.12.2021 12:53