Në fazë rikuperimi, Kroos: Nuk ka datë për rikthimin tim, por jemi optimist

Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos ka folur lidhur me dëmtimin e pësuar dhe rikthimin e mundshëm.

Gjermani ende nuk ka arritur të zhvillojë ndonjë minutë për shkak të dëmtimit dhe kthimi mbetet ende e papërcaktuar.

Kroos ka thënë se është optimist që gjithçka do përfundoi së shpejti.

“Tani, në dy javët e fundit kemi përparuar. Ende nuk ka datë për rikthimin tim, por jemi më optimist se kjo do përfundoi së shpejti”.

Ndërkohë, Real Madrid sonte (e mërkurë) do të përballet me Interin në “Giuseppe Meazza”, me fillim nga ora 21:00.


Shtuar 15.09.2021 13:57