Në Angli një futbollist është rrahur në parking pas ndeshjes (FOTO LAJM)

Të shtunën në mbrëmje, Oldham Athletic luajti një ndeshje në shtëpi kundër Chesterfield. Pas humbjes 0-2, futbollisti i Oldham, Hallam Hope u rrah në një parking shërbimi. Lajmi bëhet i ditur nga shërbimi për shtyp i klubit anglez.

Shpresa mori lëndime të rënda dhe u shtrua në spital. Lojtari nuk do ta ndihmojë ekipin për disa javë.

Oldham kontaktoi policinë dhe ofroi pamjet e CCTV. Filloni një hetim.

Vini re se Oldham Athletic luan në në kategorinë e pestë të futbollit në Angli. /albeu.com/

Hallam Hope was hospitalised after being the victim of a 'vicious assault' on Saturday evening