Ndryshon situata e Rudiger, shumë afër rinovimi me Chelsea

Antonio Rüdiger është një nga futbollistët më të kërkuar për momentin në tregun aktual të futbollit dhe qendërmbrojtësi i Chelseat përfundon kontratën e tij më 30 qershor dhe javët e fundit dukej se rinovimi i tij do të ishte i ndërlikuar.

Ndonëse Real Madridi kandidon si favorit i madh për t’iu bashkuar gjermanit, Chelsea është shumë i qetë dhe ka pasur një përparim të rëndësishëm në negociatat ditët e fundit, aq sa rinovimi i mbrojtësit për të nuk vendoset jashtë muajit nëntor.

Vetë Rüdiger e ka pranuar publikisht se është i lumtur në Stamford Bridge dhe se po negociohet rinovimi i tij, deklarata që do të sugjeronin vetëm një afrim mes palëve për të arritur një marrëveshje optimale. Gjithçka tregon se Chelsea do të pranojë të rrisë pagën në 10 milion euro neto në sezon, përveçse t’i ofrojë një lidhje për tre kurse të tjera.

Nëse po, një lajm i keq për Real Madridin, i cili nuk do të jetë në gjendje të shtojë një mbrojtës të klasit botëror me kosto zero. /albeu.com


Shtuar 30.10.2021 19:22