Ndeshja me Realin, Salah synon të arrijë nje rekord të ri me Liverpoolin

Sulmuesi egjiptian i Liverpoolit, Mohamed Salah synon të arrijë një rekord tjetër me Liverpoolin.

Vetëm 4 lojtar në historinë e “Reds” ka shënuar në 4 ndeshje redhazi në gara evropiane dhe Salah i bashkohet këtij grupiu nëse arrin të shnëojë sonte ndaj Real Madridit.

Roger Hunt, Robbie Fowler, Djibrill Cisse dhe Steven Gerrard (dy herë) e kanë arritur këtë rekord më herët, derisa Gerrard mban rekordin me pesë ndeshje radhazi në edicionin 2007-08.

Egjiptiani për Liverpoolin në Ligën e Kampionëve ka shënuar 25 gola në 43 ndeshje.

Përballja mes Real Madridit dhe Liverpoolit nis në ora 21:00 dhe zhvillohet në “Alfredo di Stefano”. /albeu.com/


Shtuar 6.04.2021 09:56