Ndërron jetë në moshën 87-vjeçare legjenda e Anglisë dhe Wolves (FOTO LAJM)

Heroi i Kupës së Botës me Anglinë në 1966, Ron Flowers ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare.

Ish-mesfushori i cili ishe anëtar i skuadrës ikonë të Sir Alf Ramsey, lujati mbi 450 ndeshje për Wolverhampton Wanderes gjatë karrierës së tij mbreslënëse.

Ishte pikërisht Wolves që dha lajmin për vdekjen e tij në Tëitter ku shkruajtën:

“Jemi thellësisht të pikëlluar të njoftojmë ndarjen nga jeta të legjendës dhe zëvendëspresidentit të klubit Ron Flowers në moshën 87- vjeçare.

Një gjigand në fushë dhe një zotëri jashtë saj. Do të ketë shumë njerëz që do ta kujtojnë Ronin dot dhe të gjitha mendimet tona janë me ata që e njohën edhe e donin”.

Edhe kombëtarja e “tre luanëve” bëri homazhe për yllin e ndjerë. r.t/albeu.com


Shtuar 12.11.2021 12:22