Ndërpritet ndeshja në Angli, arbitri kishte parkuar gabim jashtë stadiumit (FOTO LAJM)

Kur thuhet se në futbollin anglez mund të ndodhë çdo gjë, me shumë mundësi nuk do ta kishit imagjinuar ajo që ka ndodhur në FA Trophy (një kupë gjysmë amatore) në finalen  mes Curzon Ashton dhe Chester Fc. Ndeshja në fakt u ndërpre në minutën e 15-të të pjesës së parë, për shkak të një gabimi të gjyqtarit Simon Lucas.

Nuk është se bëhet fjalë për rishikimin e një rasti për penallti të mundshme. Arbitrit ju desh të ndërpriste ndeshjen për disa minuta për të .. lëvizur makinën e tij.

Trafiku rreth stadiumit u bllokua për shkak të një parkimi aspak të mirë nga arbitrit. Një ndalesë e shkurt dhe gjithçka u rregulla dhe ndeshja vijoi rregullisht. Rasti u bë publik nga klubi i Curzon Ashton në rrjetet sociale, ndërkohë që ishin pikërisht at që do të merrnin një fitore në shifrat 2-1 ndaj Chester FC. Absurdity during a game in England. The referee had to leave the stadium - SparkChronicles

Shtuar 30.11.2021 21:49