Ndalet Atletico Madridi, Alaves i shkakton humbjen e parë këtë sezon (VIDEO)

Deportivo Alaves ka arritur të mposht Atletico Madridin me rezultat 1-0.

Vendasit e nisën ndeshjen në mënyrë perfekte dhe arritën të realizojnë përmes Victor Laguardia.

Pas një krosimi Laguardia u gjend më së miri në zonë dhe realizoi bukur me kokë.

Në vazhdim Madrlinët morrën iniciativën, megjithatë pjesa e parë u mbyll 1-0.

Pjesa e dytë i takoi totalisht Atleticos ku gjatë kësaj periudhë bënë plotë 10 tentime në portë.

Ekipi i Diego Simeones përkundër rasteve nuk arrit të gjej golin dhe kështu pësojnë humbjen e parë këtë edicion në La Liga.

Kjo është fitorja e parë për Alaves këtë edicion që tani kanë tre pikë në tabel, kurse Atl Madrid mbetet në kuotën e 14 pikëve.


Shtuar 25.09.2021 16:33