Nagelsmann nuk dëshiron telashe me Lewandowskin

Robert Lewandowski është në formë fantastike dhe dashuria e tij me golin është e përjetshme. Pavarësisht moshës së tij, numri i tij nuk ndalet së rrituri dhe Julian Nagelsmann e di rëndësinë e polakut.

Prandaj, ai dëshiron të shuajë çdo shpërthim zjarri me Lewy të përfshirë , veçanërisht duke pasur parasysh që kontrata përfundon në 2023 dhe rinovimi i tij nuk përfundon duke marrë rrjedhën. Sidomos me thashethemet për nënshkrimin e mundshëm të Haaland nga Bayern si zëvendësues i tij.

Përveç kësaj, Lewandowski së fundmi u ankua se kishte shumë lojtarë sulmues në zonë, duke e komplikuar punën e tij. Nisur nga kjo, sipas ‘Bild’, Nagelsmann zhvilloi një bisedë të gjatë me të për të shpjeguar avantazhet që gjeneron ky pozicion , duke ditur se sa e rëndësishme është që ai të jetë në humor të mirë.

Edhe nga vetë Bayerni duan të tregojnë mbështetjen e tyre për yllin e tyre dhe si vetë trajneri ashtu edhe drejtori sportiv Hasan Salihamidzic, do ta shoqërojnë atë në galën e Topit të Artë të hënën, në Paris , për të treguar mbështetjen e tyre të plotë. Tema Haaland kishte Lewandowski me mizën pas veshit dhe duket se në Mynih nuk duan telashe. /albeu.com


Shtuar 24.11.2021 09:54