Muller: Më mirë ushqej kuajt dhe lepujt se sa Haaland

Sulmuesi i Borussia Dortmund, Erling Haaland ka qenë subjekt i interesimit të shumë klubeve, duke përfshirë Real Madridin dhe Bayern Munich, por ai mund të duhet të fitojë ndaj Thomas Muller nëse ai bën lëvizjen në Allianz Arena.

Gjermani është i njohur për anën e tij qesharake, dhe kjo u bë përsëri gjatë një interviste për ‘Sport Bild’.

“A do të dëshironit të ‘ushqeni’ Haaland me asistimet tuaja?

“Unë preferoj të ushqej kuajt dhe lepujt e mi,” u përgjigj Muller.

Komentet e Muller sugjerojnë se ai ende vlerëson Robert Lewandowskin përmbi perspektivës së re dhe emocionuese që është Haaland.
Kur u pyet për të ardhmen e tij në Bayern, me kontratën e tij në 18 muajt e fundit, Muller ishte disi i çuditshëm.

“Për momentin askush nuk ka kontaktuar me mua. Prandaj duhet të presim dhe të shohim se çfarë na pret në të ardhmen,” tha ai./ h.ll/albeu.com


Shtuar 4.02.2022 17:12