Mourinho për humbjen e Romës: Ndeshja më e lehtë e sezonit

Trajneri i Romës, Jose Mourinho, është i bindur se skuadra e tij nuk e meritonte humbjen ndaj Atalantës.

Romakët i “vranë” ndjeshëm rivalët 21 goditje dhe 5 goditje në portë kundrejt 4 dhe 1 për Bergamaskët por nuk arritën të rrëmbejnë as një barazim.

“Ndeshja më e lehtë këtë sezon”, tha trajneri romak, i cili mori karton të kuq në pjesën e dytë, në një intervistë për DAZN. Edhe në ndeshjet ndaj Monzas dhe Cremonese nuk dominuam si sot.

Ndoshta po të kishte luajtur Dybala, nuk do të kishim lënë fushën pa gol, por le të flasim për atë që ndodhi. Ne luajtëm mirë, e kontrolluam plotësisht situatën dhe u mbrojtëm mirë”, beson portugezi. /albeu.com

 


Shtuar 18.09.2022 21:22

Tags: ,