Momenti kur Bellingham shqyen këpucën bëhet viral në internet (VIDEO)

Në ndeshjen mes Borussia Dortmund dhe Koln e cila u zhvillua në fundjavë dhe që mbaroi në barazim 1-1, një detaj interesat është bërë viral në internet.

Futbollisti i ri i Borussia Dortmundit, Jude Bellingham ka qenë protagonist i një rasti të pazakontë që ndodhi gjatë takimit.

Lojtarit  verdhezi i është shqyer njëra këpucë e futbollit, pas një dueli me lojtarin e Kolnit, Salih Ozcan, e cila nuk u akordua si faull nga gjyqtari. Bellingham u bë nervoz pasi e kapi këpucën për ta treguar se si ishte shqyer, ndërsa vazhdonte e shqyente duke kërkuar kështu një tjetër këpucë të firmës Adidas.

Më pas, loja u ndërpre derisa Bellingham e kërkoi kohën e tij për ta veshur këpucën e re dhe më pas loja vazhdoi rregullisht./ h.ll/albeu.com

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 433 (@433)

Shtuar 22.03.2022 10:31