Milan,Tatarusanu: Penalltia e pritur ndaj Lautaros më e bukura në jetën time

Portieri i Milan-it, Tatarusanu ishte vendimtari i ndeshjes me performancën e tij. Rumuni u shpreh mjaft i lumtur për atë pritje dhe tha se ishte penalltia më e bukur e pritur për të .

“Kam pritur shumë penallti në jetën time por ajo ndaj Lautaros është më e bukura. Të presësh një penallti në derbin e Milanos është një ndjesi që jo të gjithë portierët e përjetojnë. Nuk e dija që në 40 vitet e fundit asnjë portier I Milan-it nuk kishte pritur një penallti në derbi dhe kjo gjë e bënë akoma më të bukur pritjen time.

Lautaron e kisha studiuar shumë disa ditë para ndeshjes, e dija shumë mirë që ai është i rrezikshëm brenda zonës, i shpejtë dhe teknik por shumë dinak dhe kjo e bënë akoma më të rrezikshëm. Goditja e tij ishte shumë e fortë dhe e saktë, nuk e besova që kisha arritur të prisja atë penallti të goditur në mënyrë perfekte”, është shprehur portiere rumun i Milan-it./h.ll/albeu.com


Shtuar 17.11.2021 10:39