Messi shtyn Icardin drejt Romës

Tani tregu i transferimeve të Romës sillet rreth faktit nëse Dzeko do të largohet apo jo.

Me pak fjalë, nëse Dzeko do ta pranonte vërtet ofertë e Interit, drejtori teknik i Romës, Tiago Pinto do të gjendej në pozicionin për të tentuar dy goditje: përveç regjizorit të kërkuar nga Mourinho në fillim të tregut të transferimeve, qendërsulmuesi titullar gjithashtu do të mungonte.

Dhe nuk është rastësi – thekson La Gazzetta dello Sport – që dje Mourinho dhe Pinto biseduan për një kohë të gjatë, për gati gjysmë ore, para ndeshjes në Seville.

Përveç Belottit, sugjerimi që ngroh më shumë zemrat e tifozëve është huazimi i mundshëm i Mauro Icardi, edhe sepse marrëdhëniet e tij me Leo Messin janë shumë të këqija dhe nëse Pulce do të transferohej vërtet te PSG, për Icardi do të kishte vetëm një zgjidhje.: paketim çantash dhe provo fatin diku tjetër!


Shtuar 8.08.2021 22:24