“Messi po thahet”, mediat kritikojnë performacën e argjentinasit

Paris Saint-Germain arriti një fitore 2-1  kundër Lyon të dielën, Lionel Messi është kritikuar nga mediat lokale ndjekur nga reagimin e tij kur Mauricio Pochettino vendosur për të zëvendësuar atë në 15 minuta p e fundit kur rezultati ishteende në 1-1.

Duke analizuar lojën e ish -kapitenit të Barcelonës kundër Lyon , Le Parisien e etiketoi sulmuesin argjentinas si “të përhershëm”.

“Koha e tij në Paris do të jetë më e komplikuar se sa pritej,” vazhdoi analiza e gazetës.

” Messi po thahet. [Duke e ulur] kokën poshtë e poshtë, ai ecën dhe nuk ndikon më në lojë.”

Pavarësisht se ka luajtur vetëm ndeshjen e tij të parë në Parc des Princes, Messi tashmë ka qenë në përfundim të kritikave për paraqitjet e tij të fundit me PSG .


Shtuar 21.09.2021 12:50