Merret vendimi përfundimtar për Massimo Ferrero

Ish-presidenti i Sampdorias, Massimo Ferrero është liruar nga burgu.

Ferrero është kthyer në shtëpi ku mund të festojë festat bashkë me familjen e tij në Romë. Ai është larguar nga burgu i Milanos San Vittore në Milano pasi u pranua kërkesa e avokatëve të tij Luca Ponti dhe Pina Tenga.

Presidenti i Sampdorias ishte arrestuar për krime korporatave dhe falimentim si pjesë e një hetimi nga prokurori i Paola Cosenza./h.ll/albeu.com


Shtuar 23.12.2021 16:18