Mbappe flet për incidentin me Giroud

Kylian Mbappe ka thyer heshtjen duke folur për problemet të cilat i kishte me bashkëlojtarin e tij te Franca, Oliver Giroud.

Dy francezët u raportua se kishin mosmarrëveshje, duke bërë që përzgjedhësi Didier Deschamps të intervenoj për të qetësuar situatën. Giroud ishte ankuar se ka pranuar pak topa nga Mbappe.

“Nuk u shqetësova. Pasi jam sulmues, e kam këtë ndjenjë 365 herë në ndeshje.

Ai nuk tha asgjë të keqe. Kemi diskutuar me të, dhe nuk është asgjë, ne jemi këtu të paraqitemi sa më mirë dhe të ndihmojmë Francën të arrijë gjëra të mëdha”, deklaroi Mbappe.

Franca është në grupin F së bashku me Gjermaninë, Portugalinë dhe Hungarinë.

Ndeshjen e parë e luan të martën ndaj Gjermanisë.

Shtuar 13.06.2021 17:15