Mbappe: Faleminderit PSG

Kylian Mbbape falënderoi PSG -në. Sulmuesi fitoi trofeun MVP të ndeshjes kundër Angers këtë të Premte .

Disa orë më vonë, futbollisti ka publikuar një fotografi në Instagram me Nasser Al-Khelaïfi , president i PSG, shoqëruar me një mesazh: “Gjithmonë i uritur për më shumë … Faleminderit PSG . ”

Sulmuesi francez dha një asistim dhe shënoi një penallti për golin e dytë për parizianët në fitoren e ligës .

Publiku i Parc des Princes u pajtua me lojtarin dhe ndryshoi fishkëllimat e ndeshjeve të para të sezonit për një duartrokitje të fortë në unison për reprezentuesin francez, i cili u zëvendësua në pjesën e dytë pasi shënoi golin vendimtar kundër Angers .

Ata që morën pjesë në stadiumin e PSG -së iu nënshtruan një shfaqjeje të re Mbappe pavarësisht faktit se gjatë pushimit të ekipit kombëtar ai siguroi se donte të largohej nga PSG -ja në verë dhe se ai do të kishte shkuar vetëm në Real Madrid në merkaton e fundit. /albeu.com


Shtuar 17.10.2021 08:51