Mbappe dhe Neymar u grindën sërish, gazetarët zbuluan se cili moment në ndeshjen me Juven e tërboi veçanërisht brazilianin

Gjithçka është e vështirë për Kylian Mbappe dhe Neymar sërish. Këtë herë braziliani ka mbetur i pakënaqur me veprimet e Mbappe në ndeshjen ndaj Juventusit në Champions League.

Një episod e zemëroi më shumë brazilianin: kur Mbappe shpërtheu në zonën e rreptësisë dhe gjuajti në portë nga një kënd i mprehtë, ndërsa Neymar në atë moment qëndronte i vetëm në shtyllën e largët. Si rezultat, Kilian humbi objektivin, shkruan albeu.com.

Menjëherë pas kësaj, Neymar ngriti duart lart.

Dhe pas ndeshjes, braziliani ishte aq i pakënaqur sa kur klubi e pyeti nëse donte të merrte pjesë në një konferencë për shtyp, sulmuesi tha: “A je i sigurt? E drejtë? Sepse nëse flas sot me gazetarët, do të krijojë probleme!”.

Sipas L’Equipe, Neymar dhe Mbappe u takuan pas ndeshjes dhe folën për të mos kaluar njëri-tjetrin në situata të caktuara.

Siç u raportua më parë, lojtarët patën një konflikt për faktin se Mbappe u emërua  ti gjuajë penalltitë me te PSG. Neymar pëlqyen dy postime në Twitter që kritikonin këtë vendim të Christophe Galtier, por mosmarrëveshja më pas u zgjidh.

Në ndeshjen me Juventusin, francezi bëri dopietë, duke shënuar një nga golat pas pasimit të Neymar. /albeu.com/

Shtuar 9.09.2022 16:46