Martin Odegaard bëhet me ekip të ri (FOTO LAJM)

Arsenal ka arritur marrëveshje me Real Madridin për mesfushorin Martin Odegaard për një shifër reth 40 milionë euro.

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano ka konfirmuar se marrëveshja është kompletuar dhe Odegaard tani është lojtar i Arsenalit.

“Martin Odegaard te Arsenal, e kryer dhe marrëveshje e konfirmuar. Lëvizje e përgjithshme, për më pak se 40 milionë euro për Real Madrid. Marrëveshja personale e arritur për pesë vitet e ardhshme”, shkroi ai.


Shtuar 18.08.2021 16:34