Martial i hapur t’i bashkohet Juventusit

Sulmuesi i Manchester United, Anthony Martial, është i hapur që t’i bashkohet skuadrës së Juventusit në muajin janar, ka raportuar të premten gazeta italiane “La Gazzetta dello Sport”.

Francezi nuk është i lumtur te “djajtë e kuq” për shkak të minutazhës së vogël këtë sezon. Menaxheri i tij ka thënë se Martiali dëshiron të luajë më shumë dhe pritet që së shpejti të qartësohet situata e tij, ndërsa mund të largohet në merkaton e dimrit.

Martial ka shënuar një gol në 10-të paraqitje me Man United këtë sezon. /albeu.com/


Shtuar 17.12.2021 16:16