Marquinhos shpjegon pse nuk përfundoi te Chelsea

Pak kohë më parë përpjekja e Chelseat për të bërë me Marquinhos , për të cilin ata ishin të gatshëm të ofronin 100 milion euro ka përfunduar. Në atë kohë, dukej se as lojtari dhe as PSG nuk donin të dëgjonin propozimin, por vetë mbrojtësi e ka marrë fjalën në ‘Le Parisien’ dhe ka shpjeguar se ‘silurët’ kanë ardhur direkt nga klubi: “Nuk ishte as ofertë, në fakt (PSG) e bllokoi bisedën menjëherë”.

Sigurisht, kjo nuk është se kjo shqetësuar yllin brazilian, përkundrazi, ai po kënaqet: . “Kjo tregon besimin që ata kanë në mua, është një nder që një klub si PSG ka aq shumë besim në ju Fakti që të tjerët ishin të interesuar, kjo do të thotë se jam mirë. Më motivon të vazhdoj, përmirëson stërvitjen time dhe më bën të përpiqem të luaj edhe më mirë.” /albeu.com


Shtuar 27.10.2021 10:16