Marku fiton 6 raunde dhe 2 barazim, këto janë të gjitha pikët e ndeshjes (FOTO LAJM)

Florian Marku arriti që të triumfojë ndaj francezit Jorick Luisettos, duke e mbrojtur titullin si kampion bote në kategorinë IBF.

Kompioni shqiptar ishte ishte dominues thuajse në të gjitha raundet këtë e vërteton edhe tabela me rezultatin e pikëve për secilin raund, ka Marku ka fituar 6, 2 barazim dhe kundërshtari 0.

Në raundin e fundit Floriani tentoi gjithçka për ta hedhur kundërshtarin në dysheme para mijëra tifozëve që ishin të pranishëm, por nuk ia arriti për pak.

Në total, Marku siguroi 80 pikër, ndërsa boksieri francez 74. /albeu.com


Shtuar 21.11.2021 00:33

Tags: ,