Manchester United në kërkim të një sulmuesi “bishë”, piketohet në Serie A

Një lajm nga “Manchester Evening Neës” pretendon se “djajtë e kuq” do të bëjë lëvizjen e tyre për Victor Osimhen.

Kontrata e sulmuesit 23-vjeçar me Napolin skadon në vitin 2025 dhe mbetet për t’u parë nëse Manchester United do të bëjë vërtet nëj lëvizje në këtë rast.

Osimhen, megjithatë, me Napolin po shkon jashtëzakonisht shumë mirë pasi në 68 ndeshje ka 30 gola dhe 10 asistime.

Në të kaluarën me Lille, ai ka luajtur 38 ndeshje, ku ka shënuar 18 gola dhe ka asistuar 6 herë. Ndërsa me Charlevoix ka luajtur 36 ndeshje, ku ka shënuar 20 gola dhe ka asituar 4 herë./ h.ll/albeu.com

Shtuar 27.09.2022 17:11