Manchester United interesohet për Alvaro Morata-n

Sipas The Athletic, Manchester United ka pyetur Atlético de Madrid për situatën e Álvaro Moratas, në mënyrë që madrileni të jetë përforcimi i dëshiruar për sulmuesin e Erik Ten Hag.

Ata sigurojnë se të dy klubet kanë folur për situatën e sulmuesit dhe ky medium siguron se do të jetë në dispozicion për 35 milionë euro.

Siç mësoi AS, interesimi i United tashmë vjen nga larg, por Anglia, pas kohës së tij në Chelsea, nuk është destinacioni i preferuar i Álvaro Moratas. Përveç një oferte të pakundërshtueshme financiare, sulmuesi do të preferonte të qëndronte në Madrid.

Shtuar 13.08.2022 12:57